Kiedy wymagana jest oczomyjka?

Oczomyjki pełnią bardzo ważną rolę w wielu miejscach pracy. Przede wszystkim służą one do szybkiego oczyszczania oczu za pomocą odpowiednich substancji. Dzięki nim, można wypłukać z oczu niebezpieczne oraz bardzo toksyczne substancje, które przez przypadek się do nich dostały. Zazwyczaj oczomyjki montowane są na blacie w bardzo bliskiej odległości od potencjalnego miejsca zagrożenia. Najlepszym miejscem do zamontowania oczomyjek jest obszar, który znajduje się w promieniu maksymalnie 15 metrów od potencjalnego miejsca zagrożenia. Dojście do oczomyjek powinno być proste, na drodze nie powinny znajdować się absolutnie żadne przeszkody ani przedmioty. Dojście do oczomyjek nie powinno zająć dłużej niż 10 sekund.

Kiedy wymagana jest oczomyjka? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Otóż, oczomyjka powinna być standardowym wyposażeniem tych miejsc pracy, w których wykonywane są pewne potencjalnie niebezpieczne czynności. Oczomyjka wymagana jest wszędzie tam, gdzie wykonywane są prace związane z różnymi toksycznymi substancjami. Wszelkie laboratoria powinny mieć na wyposażeniu oczomyjkę. Również na halach produkcyjnych powinny one się znajdować. Te urządzenia muszą się znajdować w wyżej wymienionych miejscach, gdyż istnieje ryzyko dostania się szkodliwych substancji do oczu. Oczomyjki są proste w konstrukcji, można z zamkniętymi oczami je uruchomić, to jest z pewnością ich ogromnym atutem. Dzięki temu urządzeniu, można nawet uratować wzrok.

Oczomyjka wykonana jest z najwyższej jakości komponentów, co gwarantuje jej skuteczność oraz efektywność. Wypływająca woda z tego urządzenia w bardzo szybkim czasie może wypłukać niebezpieczne substancje z oczu. Dzięki temu, że urządzenie znajduje się w miejscu pracy, pracownicy mogą czuć się niezwykle bezpiecznie oraz komfortowo. Oczomyjki posiadają odpowiednie atesty, które umożliwiają ich umieszczanie w miejscach pracy. Przechodziły one różne testy, które wykazały ich dużą skuteczność. Zdecydowanie, oczomyjka jest urządzeniem na miarę XXI wieku.